مسکونی و آپارتمانینقشه

پلان مسکونی ۲۸۰ متری طبق استانداردهای شهرداری

این پلان مسکونی ۲۸۰ متری طبق استانداردهای شهرداری کامل و فاز دو هستش و کاملا اجرا شده و طبق استانداردهای شهرداری طراحی شده است .

 پلان مسکونی ۲۸۰ متری طبق استانداردهای شهرداری| ۰.۵۹ مگابایت | فرمت DWG

این پروژه پلان مسکونی ۲۸۰ متری طبق استانداردهای شهرداری به که در سایت تخصصی معماری در دسته بندی نقشه و نقشه مسکونی و آپارتمانی قرار داده شده است که می توانید موارد دیگر را دسته بندی ذکر شده بررسی کرد و این پلان مسکونی  با جزئیات و به صورت اجرایی اما در سالهای قبل می باشد که قوانین سخت گیرانه تر از وضعیت حال حاظر نبوده و به همین علت پلان مسکونی ۲۸۰ متری جزئیات کمتری نسبت به پروژه ها و پلان های حال حاظر را دارا می باشد .

 

پلان مسکونی ۲۸۰ متری طبق استانداردهای شهرداری

این پلان مسکونی ۲۸۰ متری طبق استانداردهای شهرداری در یک زمین ۱۷۶ مترمربع قرار دارد که ابعادی معادل عرض ۱۰متر و ۸۰ سانتی متر و طول ۱۷ متر قرار دارد. مشخصات پلان طراحی شده به صورت یک پلان همکف و زیر زمین بوده که دارای ۲ خواب و حمام و نشیمن و پذیرایی مجزا در ارتفاع مثبت ۲۵۰ سانتی متری از زمین می باشد که این ساختمان در سایت پلانی قرار دارد که به صورت دو نبش بوده و همین مزیتی شده است که بتوان طرح را با نورگیری مناسبتر طراحی و تکمیل نمود.

پلان مسکونی ۲۸۰ متری طبق استانداردهای شهرداری

پلان مسکونی

پلانهای مسکونی جدا از اینکه باید اصول و ضوابط معماری در آن باید رعایت شود ، سلیقه و نظر کارفرما یکی از شروطی است که بسیار در نحوه طراحی و شکل گیری ساختمان تاثیر گذار می باشد . البته این نیز مورد بحث می باشد که در زمان تحویل طرح و توضیحات برای کارفرما اگر که کارفرما به صورت کامل توجیه شود دلایل طراحی را می توان کل طرح را با اصول و نظر معمار طرح پیش برد که دوستان عزیز می توانند تجربیات و نظرات خود را در نحوه طراحی و نحوه ارائه به کارفرما در نظرات درج نمایند .

از کارفرماهای عزیز هم خواهش می کنیم که نظر و نیاز هایی که از یک معمار جهت دریافت طرح دارند در زیر همین پست کامنت کنند.

 

اصول شهرداری

در مطالب بالا در مورد پلان مسکونی ۲۸۰ متری طبق استانداردهای شهرداری صحبت شد و جزئیات را گفتیم اما یکی دیگر از مواردی که مورد بحث و بررسی است اصول شهرداری در طراحی پلان های می باشد که خود دارای قوانین است که یکی از مهمترین قوانین متراژ زیر بنای ساختمان ، تعداد طبقات مجاز ، پیش آمدگی ساختمان از حریم خود و برخی موارد دیگر که خود نیاز به صحبت در زمان بهتری است .

 

جزئیات موجود در پلان مسکونی ۲۸۰ متری

پلان مسکونی ۲۸۰ متری دارای اطلاعات زیر می باشد :

 • پلان همکف ، زیر زمین ، نیم طبقه
 • نما
 • برش
 • سایت پلان
 • پی کنی
 • شناژ بندی
 • تیر ریزی
 • جدول تیرچه
 • دتایل زیر دیوار ۲۵،۳۵ و شناژ قائم ، ستون ها ، و تیر ها

می باشد.

 

این مطالب رو هم شاید دوست داشته باشید مشاهده نمایید :

تصاویر پلان مسکونی

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫10 نظرها

 1. سلام واقعا دستتون درد نکنه این جور سایتا واسه ماها که علاقه ی زیادی به معماری داریم خیلییی عالیه از سایته خوبتون متشکرم. *به دلیل متن غیر مجاز اصلاح گردید*

 2. پلان خوبیه . عرصه ها مجزا. تفکیک شده. حریم ها رعیات شده. ابعاد استاندارد. یه خونه ایه که حرف برای گفتن داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن